• Header_02_new.jpg
  • header_01.png
  • header_03_new.jpg

Het geheim van de kaart, deel IV

Een zoektocht in zeven afleveringen. Een oecumenische feuilleton uit Tuindorp. Vandaag deel IV.

IV Terug naar de Pauluskerk

5 tripkade
De Tripkade

Op zaterdag 4 april maakten we opnamen van de vespers voor de Stille Week. Daarbij werkten enkele kerken uit de wijk samen en zo kwamen mijn roomse broeder Frans van de Pauluskerk en ik elkaar tegen. Ik vertelde hem van mijn tot dan toe vergeefse zoektocht en vroeg hem hoe hij aan de bewuste envelop gekomen was. Die had iemand hem gegeven en hij wist niet meer wie. Ook kon hij me niet vertellen waar en onder welke omstandigheden die was aangetroffen en wie de vinder was.
Frans zag aan mijn gezicht dat ik daarin toch wel geïnteresseerd was, al vond ik het nog steeds veel belangrijker om meer te weten te komen over het echtpaar De Graaf – Overeem, maar dat spoor had nog wat tijd nodig voordat het weer vervolgd kon worden.
‘Weet je wat,’ zei Frans, ‘ik zorg voor een oproepje in de Paulusbrief; dan kom je misschien iets meer te weten over de herkomst van de kaart.’
Een kleine twee weken later lees ik daarin: ‘Enige tijd geleden werd in het archief van de Pauluskerk een document gevonden dat verband houdt met het huwelijk van het echtpaar De Graaf-Overeem. Zij trouwden 21 juni 1944 in de toenmalige Willem de Zwijgerkerk. De Kerkenraad van de Tuindorpkerk zou graag meer te weten willen komen over (familie van) dit echtpaar. Wie de Kerkenraad daarbij kan helpen, kan contact opnemen met […].’
Dat klonk! En Frans vroeg meer dan ik had durven denken. Ik was op zoek naar het zijspoor van de vinder van de kaart, maar Frans was doortastend genoeg om te weten dat het me daar niet om ging en vroeg dus om informatie over het echtpaar, over Henk en Willy, zoals ik ze in gedachten was gaan noemen.’
Ik doe de waarheid hier geweld aan. Ik las het bericht niet onmiddellijk. Dat deed ik pas na een uitgebreid telefoongesprek met Carla, de mij zo dierbare roomse van de Pauluskerk, met wie ik anderhalf jaar geleden mee mocht reizen naar en in de omgeving van Assisi en met wie ik een innige Facebookrelatie onderhoud. Zij wilde weten waarom ik informatie zocht over de familie De Graaf.
Eerlijk gezegd kon ik haar dat niet vertellen. De kwestie hield me bezig. Dat was alles. Ik was nu eenmaal nieuwsgierig geworden en had me ten doel gesteld de kaart terug te geven aan de rechtmatige eigenaar. Nee, belangrijk was het niet. Niemand miste die kaart immers. Hij was zelfs al vergeten op de dag waarvoor hij was gemaakt.
Een half uurtje later appte de dierbare roomse me. Ze had een telefoonnummer. Twee zelfs. Ik moest maar eens contact opnemen.

Welkom

De Tuindorpkerk is een eigentijdse protestantse (PKN) gemeente met leden van alle leeftijden.   Lees meer   Klik hier voor de Flyer

Communicatie

Digitale communicatie binnen onze kerk wordt hier uitgelegd:   Lees Meer...  

Collectes

Collecteren in Corona tijd:   Lees Meer...  

Verhuur van zalen in de Tuindorpkerk

Agenda

Toon complete agenda

Mozaiek online bekijken (bij Issuu)

Mozaiek downloaden als PDF

klik hieronder voor:

foto albums, klik!

Login

Welkom

Aanmelden voor de nieuwsbrief

captcha