Puntsgewijs volgen hier een paar hoogtepunten uit het vergadercircuit van de afgelopen twee maanden:
We kijken terug op warme decembermaand in velerlei opzicht. Er waren mooie vespers, dagelijks een bemoedigende kick in de kerk-app, een kliederkerk samen met de buren van de Jeruzalemkerk met meer deelnemers dan ooit. En er waren hartverwarmende vieringen op kerstavond en kerstmorgen. Heel veel mensen hebben daar op allerlei manieren aan bijgedragen. We zijn blij en dankbaar voor zoveel betrokkenheid!
In de novembervergadering werd de kerkenraad bijgepraat door kerkrentmeester Bram van der Wees over de verhuur aan derden. Daar zit een goede stijgende lijn in en met de inzet van vrijwilligers lukt het ook om alle gasten van koffie en thee te voorzien. Er wordt ook gewerkt aan plannen om in de ruimte van de consistorie en de voorhof een koffiehuis in te richten. De kerkrentmeesters zijn ondertussen hard bezig om alle noodzakelijke en alle wenselijke aanpassingen aan het kerkgebouw op een rijtje te zetten en daar hopen we in februari meer over te horen en mogelijk beslissingen te nemen.
De wijkactie van november heeft inmiddels €15.000 opgebracht. Een prachtig resultaat en weer een blijk van grote betrokkenheid bij het gebouw, want daar is het geld voor bestemd.
In de komende maand gaan we viermaal samen met de Pauluskerk: op 19 en 26 januari en op 2 en 9 februari. Let goed op de wekelijkse berichten zodat je niet voor de foute (gesloten) deur komt te staan. Op zondag 2 februari gaan we een bijzonder feest vieren.
De reiscommissie (voorheen ‘stuurgroep’) heeft in december een advies in 5 punten afgegeven voor de kerkenraad. Heel kort samengevat: Meer aandacht voor het gedachtegoed van Heart Edge. Maak een goede afweging tussen ‘investeren in het gebouw’ en ‘investeren in menskracht’. Wees duidelijk in wat je verwacht van een kerkelijk werker, ook straks bij de begeleiding. Bereid je op tijd voor op het komende emeritaat (over bijna 2 jaar) van onze wijkpredikant, zowel inhoudelijk (de gewenste ‘kleur’) als zakelijk (de financiële mogelijkheden). Het laatste advies betreft het kerkgebouw. Het lijkt dat we ervan uitgaan dat we de komende 5 tot 10 jaar in de Tuindorpkerk zullen blijven. De reiscommissie zegt: Kerkenraad, maak deze beslissing expliciet. Na de vergadering op 21 januari hoort u wat de kerkenraad ervan vindt.
De advertentie voor een kerkelijk werker staat inmiddels op meerdere websites (ook op www.tuindorpkerk.nl). We zoeken een ‘verbinder en sociaal ondernemer tussen de mensen van kerk en wijk‘. Wanneer u iemand kent van wie je denkt dat die misschien wel geschikt is, schroom dan niet om de advertentie door te sturen.
Inmiddels is er een kleine werkgroep gevormd die het laatste nummer van de papieren Mozaïek gaat voorbereiden. We hopen dat het een bijzonder nummer wordt. Dus wie nog een mooie herinnering, een vrome gedachte of een pittig commentaar kwijt wil: pak je kans. Het is de bedoeling om het nummer begin april, dat wil zeggen nog voor Pasen, uit te brengen.
De PGU (Protestantse Gemeente Utrecht) houdt haar nieuwjaarsreceptie dit jaar in de Tuindorpkerk: a.s. vrijdag 17 januari van 17 tot 19 uur. Een mooie gelegenheid voor alle gemeenteleden om bijgepraat te worden over de plannen van de Algemene Kerkenraad en om mensen uit andere wijken van de stad te ontmoeten.
Ype Viersen